Strona głównaO nasOfertaBilety lotniczeUbezpieczeniaDokumentyNasi agenciKontakt
Termin Ilość dni Cena Rezerwacja
10.09.2024
20.09.2024
117950 PLNrezerwacja
wstępna
2024 EGIPT - REJS PO NILU / 11DNI

termin 16.09.2024 - 26.09.2024
11 dni | samolot | 5590 PLN
2024 GRUZJA - ARMENIA / 12DNI

termin 20.09.2024 - 01.10.2024
12 dni | samolot | 7250 PLN
2024 INDIE / 11DNI

termin 02.10.2024 - 12.10.2024
11 dni | samolot | 11500 PLN

2024 MAROKO / 11DNI
  Termin wyjazdu:10.09.2024

Termin powrotu:20.09.2024

Ilość dni:11

Transport:samolot

Cena:7950 PLN
   

 

    

1 dzień: WARSZAWA - CASABLANKA

Zbiórka w Warszawie w hali wylotów lotniska Okęcie, przy stanowisku Patron Travel. Wylot do Maroka (lot z przesiadką). Przylot do Casablanki. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

2 dzień: RABAT – MEKNES -  FEZ

Śniadanie. Katedra Sacre Coeur w Casablance. Przejazd do Rabatu połączony ze zwiedzaniem miasta: pałac królewski (z zewnątrz), twierdza Oudaias Kazbah położona na górującym nad miastem wzgórzu, mauzoleum Mohameda V), zbudowane w latach 70-tych XX wieku w tradycyjnym marokańskim stylu oraz wieża Hassana, wznosząca się nad rzeką Bou Regreg. Następnie przejazd do jednego z cesarskich miast Maroka – Meknes. Postój przy Bab Mansour – wspaniałej bramie, otwierającej drogę do cesarskiego miasta. Późnym popołudniem przejazd do kolejnego cesarskiego miasta – Fez. Obiadokolacja i nocleg.

 

3 dzień: FEZ

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie najważniejszego ośrodka religijnego Maroka – Stary Fez z labiryntem wąskich i krętych uliczek, medresa El Attarine (lub Bou Inania) – szkoła teologiczna. Postój przy mauzoleum Moulay Idriss (z zewnątrz), a następnie pod meczetem El Karawijn. Spacer przez Mellah – dzielnicę żydowską w Fes El Jedid. Po południu przejazd przez Nowy Fez. Obiadokolacja i nocleg.

 

4 dzień: MIDELT – ER RASZIDA – ERFOUD    

Śniadanie. Przejazd przez miasteczko Midelt położone na granicy między Średnim, a Wysokim Atlasem. Następnie przejazd wspaniałą trasą widokową przez przełomy rzeki Ziz (Gorges du Ziz) – to jedna z największych  przyrodniczych atrakcji kraju. Przejazd przez Er Raszida – miasto zbudowane przez Francuzów wokół garnizonu wojskowego. Przyjazd do położonego na południu Maroka, na skraju Sahary miasta Erfoud. Obiadokolacja i nocleg.

 

5 dzien: TINERHIR – TODRA – DAADES – OUARZAZATE

Śniadanie. Wyjazd do oazy Tinerhir – żyznej doliny pełnej gajów palmowych i berberyjskich wiosek, na której końcu znajduje się piękny wąwóz rzeki Todra. Przejazd drogą „tysiąca kazb”. Kazba oznacza twierdzę, warowny zamek. Wieczorem przyjazd do Ouarzazate. Obiadokolacja i nocleg.

* tego dnia dla chętnych możliwy jest fakultatywny wyjazd przed świtem na Saharę, na obserwację wschodu słońca na ergu Chebbi (dodatkowo płatne ok.35 EUR). Jest to ruchoma wydma piaszczysta (w zależności od warunków pogodowych wyjazd na erg może się odbyć poprzedniego dnia na zachód słońca).

 

6 dzień: OUARZAZATE – TIZIN TICHKA - MARRAKESZ    

Śniadanie. Wizyta w najlepiej zachowanej kazbie Maroka - Ait Benhadou. Przejazd na południe przez kanion Tizin Tichka położony na wysokości 2260 m n.p.m. Przyjazd do Marrakeszu, jednego z najpiękniejszych miast Maroko zwanego „czerwonym miastem” ze względu na dominujący czerwony kolor zabudowań. Po przyjeździe do miasta postój na centralnym placu, a zarazem największym bazarze - Djemaa el Fna. Obiadokolacja i nocleg.

 

7 dzień: MARRAKESZ    

Śniadanie. Dalszy ciąg zwiedzania Marrakeszu: meczet Kutubia z XII w., zbudowany w tradycyjnym stylu arabskim z interesującą  wieżą ozdobioną czterema kulami z miedzi, ogrody Menara, groby Saadian - nekropolia, składająca się z dwóch mauzoleów, dziedzińca, pałac Bahia zbudowany w XIX w., ciągle zamieszkany przez rodzinę królewską. Obiadokolacja i nocleg.

 

8 dzień: AGADIR    

Śniadanie. Przejazd do położonej nad Oceanem Atlantyckim miejscowości  Agadir. Wypoczynek w słynnym marokańskim kurorcie, położonym w najpiękniejszym fragmencie atlantyckiego wybrzeża Maroka. Obiadokolacja i nocleg.

 

9 dzień: AGADIR    

Śniadanie. Wypoczynek nad oceanem. Obiadokolacja i nocleg.

 

10 dzień: ESSAOUIRA – CASABLANCA

Śniadanie. Wyjazd z Agadiru. Krótki postój w Essaouira – malowniczym miasteczku zbudowanym na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, w przeszłości znanym  jako Mogador. Postój w porcie rybackim, spacer uliczkami miasta, które swój współczesny wygląd zawdzięcza przebudowie przeprowadzonej w XVIII w wg projektu francuskiego architekta Theodora Cornut. Przejazd do Casablanki. Obiadokolacja  i nocleg.

 

11 dzień: CASABLANKA – WARSZAWA

Transfer na lotnisko. Wylot do Polski (lot z przesiadką). Lądowanie w Warszawie na lotnisku Okęcie.

 

PROGRAM RAMOWY.

KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA i GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE.

 

Standardowy formularz informacyjny

 

 

Cena zawiera:

przelot samolotem (z przesiadką)

opłaty lotniskowe

bagaż/os.: 1szt. bagaż podręczny do 8kg + 1 szt. bagaż rejestrowany do 23kg

transfery autokarem

10 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2-3 osobowe)

śniadania i obiadokolacje

opiekę pilota

ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe

składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (10 PLN/os)

składkę do Turystycznego Funduszu Pomocowego (10 PLN/os.)

podatek VAT

Cena nie zawiera:

biletów wstępu i opłat związanych z realizacją programu -  150EUR/os. (płatne na miejscu)

zwyczajowych napiwków

napojów do obiadokolacji

dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,7% ceny) lub kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu do RP (4,3% ceny)

napojów i posiłków na pokładzie samolotu

dopłaty do pokoju jednoosobowego 1550PLN (wyłącznie po wcześniejszym potwierdzeniu ze strony biura Patron Travel)

wydatków osobistych

 

 

     

Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2010
Franciszkańskie Biuro Turystyczno-Pielgrzymkowe Patron Travel
Projekt i wykonanie StudioDedo.pl
KURSY WALUT
EUR
- 4.32 PLN         USD - 3.98 PLN