Strona głównaO nasOfertaBilety lotniczeUbezpieczeniaDokumentyNasi agenciKontakt
Termin Ilość dni Cena Rezerwacja
2024 CYPR / 8DNI

termin 16.02.2024 - 23.02.2024
8 dni | samolot | 4550 PLN
2024 JORDANIA - ZIEMIA ŚW. / 8DNI / WAW

termin 16.01.2024 - 23.01.2024
8 dni | samolot | 6190 PLN
2024 ZIEMIA ŚW. - REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE / 7DNI / KRK

termin 12.02.2024 - 18.02.2024
7 dni | samolot | 5150 PLN

INDIE / 11 DNI
  Termin wyjazdu:09.10.2023

Termin powrotu:19.10.2023

Ilość dni:11

Transport:samolot

Cena:brak miejsc
   

 

1 DZIEŃ: WARSZAWA

Zbiórka na Lotnisku Warszawa - Okęcie w terminalu odlotów przy stanowisku PATRON TRAVEL. Wylot do Delhi.

 

2 DZIEŃ: DELHI

Przylot do Delhi. Przejazd do hotelu. Krótki odpoczynek. Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Indii: Nowe Delhi -  zespół budynków rządowych (parlament i sekretariaty - z zewnątrz), Brama Indii – pomnik poświęcony pamięci 70 tys. Hindusów poległych w I wojnie światowej. Nocleg w Delhi

 

3 DZIEŃ: DELHI

Po śniadaniu zwiedzanie Katedry Najświętszego Serca. Przejazd do Starego Delhi: najstarszy i najbardziej zatłoczony rynek Delhi – Chandni Chowk,  a następnie  XVII –wieczny Czerwony Fort (z zewnątrz), meczet Jama Masjid (Meczet Piątkowy) - największy w Indiach,  Raj Gath – miejsce pamięci  Mahatmy Gandhiego, Qutab Minar – najwyższa minaret Indii (72,5 m).,  grobowiec Humajuna (pierwowzór Taj Mahal). Nocleg w Delhi.

 

4 DZIEŃ: DELHI – AMBER FORT - JAIPUR

Po śniadaniu wyjazd do Jaipuru. Po drodze  zwiedzanie fortu Amber – dawnej siedziby maharadżów, gdzie znajdują się m.in. kunsztownie zdobione apartamenty Jai Singla i Man Singla, w tym słynna komnata lustrzana. Wjazd do fortu na słoniach lub samochodami. Nocleg w Jaipur.

 

5 DZIEŃ: JAIPUR

Po śniadaniu zwiedzanie Jaipuru nazywanego „różowym miastem”: Pałac Wiatrów (Hawa Mahal) z piękną fasadą (z zewnątrz), pałac maharadży Jaipuru (muzeum), obserwatorium astronomiczne Jantar Mantar, wizyta w szlifierni kamieni półszlachetnych. Wieczorem pokaz tańców charakterystycznych dla tego rejonu Indii. Nocleg w Jaipurze.

 

6 DZIEŃ: JAIPUR - FATEHPUR SIKRI - AGRA

Po śniadaniu wyjazd do  Agry. Po drodze wizyta w Fatehpur Sikri, mieście  będącym przez krótki okres stolicą państwa Mogołów, zbudowanym w XVI wieku przez władcę Akbara. Zwiedzanie meczetu Jama Masjid, grobowca szejka Salima, pałacu Panch Mahal oraz innych pałaców świadczących o potędze imperium Mogołów. Kolacja i nocleg w Agrze.

 

7 DZIEŃ: AGRA

Śniadanie. Po wykwaterowaniu z hotelu zwiedzanie słynnego mauzoleum Taj Mahal, wiecznego pomnika miłości, postawionego w 1630 roku przez Shah Johan ku czci jego zmarłej, ukochanej  małżonki, królowej Mumtaz Maral. Ta perła architektury z białego marmuru, o wspaniałych proporcjach, była budowana przez 20 tysięcy rzemieślników przywiezionych z Persji, Turcji, Francji i Włoch. Następnie zwiedzanie słynnego  Czerwonego  Fortu w Agrze, składającego się z wielu pałaców. Powrót do Delhi  na dworzec kolejowy i przejazd nocnym pociągiem do Varanasi. Kolacja w pudełkach na pokładzie pociągu.

 

8 DZIEŃ: VARANASI

Przyjazd pociągu do Varanasi - duchowego serca hinduistycznych Indii, jednego z najstarszych miast świata (założone w XII w p.n.e.), celu  pielgrzymek z różnych zakątków kraju i świata (planowany przyjazd o godz. 10:30). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Lunch. Po południu spacer nad rzekę Ganges Wieczorem udział w pudży – rytualnym nabożeństwie, odbywającym się na ghatach - schodach  prowadzących do rzeki. Nocleg w Varanasi.

 

9 DZIEŃ: VARANASI - KALKUTA

O wschodzie słońca rejs łodziami po rzece Ganges, obserwacja  rytualnych kąpieli i obrzędów. Jest to jedno z najbardziej fascynujących  doświadczeń z podróży po Indiach. Wizyta w świątyniach Złotej Durgi i Tulsi Manas. Powrót do hotelu na śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wycieczka do Sarnath oddalonego o 10 km od Varanasi – mityczne miejsce, gdzie Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie i „obrócił koło prawa”. Wydarzenie to zapoczątkowało rozwój buddyzmu. Zwiedzanie muzeum archeologicznego z bogatym zbiorem rzeżb i malowideł ukazujących Buddę, stupa Dharmarajatika oraz kolumna Ashoki  z czterema heraldycznymi lwami - strażnikami, które dzisiaj są godłem Indii. Wizyta w manufakturze tkanin z jedwabiu, tzw. brokatów z Varanasi. Przejazd na lotnisko i przelot do Kalkuty Przylot do Kalkuty. Przejazd na kolację i nocleg do hotelu.

 

10 DZIEŃ: KALKUTA

Wizyta w ośrodku misyjnym Matki Teresy oraz Domu Misjonarzy Miłosierdzia m.in. w kościele, w którym znajduje się krypta Matki Teresy (kościół św. Jana, szkoła św. Marii, szkoła Motijhil). Panoramiczny objazd miasta. Po kolacji  przejazd na lotnisko i wylot do Delhi. Nocleg w Delhi.

 

11 DZIEŃ: DELHI

Wcześnie rano transfer na lotnisko w Delhi. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie.

 

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA I GODZINY LOTÓW MOGA ULEC ZMIANIE.

 

 

Standardowy formularz informacyjny

 

 

Cena zawiera:

przelot na trasie Warszawa – Delhi -  Warszawa

przelot wewnętrzny Varanasi – Kalkuta – Delhi

przejazdy wewnętrzne autokarem z klimatyzacją

przejazd pociągiem nocnym na trasie Delhi – Varanasi

zakwaterowanie w hotelach turystycznych 3*/4* (wg miejscowej kategoryzacji)

śniadania i obiadokolacje

usługi lokalnych przewodników

opieka pilota

wiza do Indii

ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe

składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (13 PLN/os)

składkę do Turystycznego Funduszu Pomocowego (13 PLN/os.)

podatek VAT

Cena nie zawiera:

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – około 120 USD

zwyczajowych napiwków – ok. 60 USD (płatne na miejscu)

napojów do posiłków

dodatkowych posiłków nieobjętych programem

uczestnictwa w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych

dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,7% lub 4,05% ceny) lub kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu do RP (4,3% lub 6,45%); wydatków osobistych

dopłaty do pokoju jednoosobowego 1990 PLN (dostępność do potwierdzenia przez biuro)

 

Uwaga!  Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą ulegać zmianie. W przypadku konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do bez kosztowej rezygnacji z wyjazdu.

     

Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2010
Franciszkańskie Biuro Turystyczno-Pielgrzymkowe Patron Travel
Projekt i wykonanie StudioDedo.pl
KURSY WALUT
EUR
- 4.61 PLN         USD - 4.36 PLN