Strona głównaO nasOfertaBilety lotniczeUbezpieczeniaDokumentyNasi agenciKontakt
Termin Ilość dni Cena Rezerwacja
09.11.2023
13.11.2023
53390 PLNrezerwacja
wstępna
16.11.2023
20.11.2023
53390 PLNrezerwacja
wstępna
EGIPT - REJS PO NILU / 11 DNI

termin 11.09.2023 - 21.09.2023
11 dni | samolot | 5450 PLN
FATIMA - SANTIAGO DE COMPOSTELA / 8DNI

termin 01.07.2023 - 08.07.2023
8 dni | samolot | 4990 PLN
GRECJA / 8 DNI

termin 03.07.2023 - 10.07.2023
8 dni | samolot | 4890 PLN

EGIPT - weekend w KAIRZE / 5DNI / wycieczka
  Termin wyjazdu:09.11.2023

Termin powrotu:13.11.2023

Ilość dni:5

Transport:samolot

Cena:3390 PLN
   

 

Dzień 1: WARSZAWA – KAIR  

Spotkanie w Warszawie na lotnisku Okęcie przy stanowisku PATRON TRAVEL. Wylot do Kairu. Przylot na miejsce. Transfer do hotelu. Nocleg.

 

Dzień 2: KAIR

Śniadanie. Zwiedzanie Cytadeli Salah El Din będącej od czasów średniowiecza aż po koniec XIX w. siedzibą egipskich władz. Zobaczymy Narodowe Muzeum Wojskowe, którego bogata kolekcja obejmuje m.in. broń, kostiumy z różnych okresów historycznych, sale poświęcone wydarzeniom istotnym dla historii Egiptu. Odwiedzimy również Muzeum Policyjne.

Następnie udamy się na taras widokowy, skąd będziemy mogli zrobić zdjęcia panoramy Kairu. Z góry rozpościera się imponujący widok na meczet Sułtana Husseina, Meczet Al Rifai. Meczet Muhameda Ali.

Następnie pojedziemy do Egipskiego Narodowego Muzeum, założonego przez francuskiego archeologa i badacza – Augusta Mariette’a. Znajduje się ono przy słynnym już Placu Tahrir. W muzeum znajduje się ok. 160 000 eksponatów, które przybliżają fascynującą historię kraju m.in. liczne sarkofagi, posagi, malowidla scienne, reliefy, papirusy, wyroby ze złota. Główną atrakcją jest Kolekcja skarbów z grobu Tutenchamona ze słynną pośmiertną złotą maską.

Popołudniu udamy się na rejs łodzią po Nilu aby zobaczyć miasto z perspektywy wody. Popłyniemy nieopodal wyspy Zamalek - bogatej, kosmopolitycznej i nieco snobistycznej dzielnicy Kairu. Na wyspie swoje siedziby ma większość ambasad w tym Ambasada RP, międzynarodowe korporacje, prestiżowe sieci hotelowe i restauracje. Na Zamalku znajduje się również 187 m Wieża Kairska i Narodowa Opera. W ciągu dnia, w przerwie zwiedzania przewidziany jest obiad. Powrót do hotelu na nocleg.

 

Dzień 3: KAIR - GIZA

Śniadanie. Zwiedzanie rozpoczniemy od Starego Kairu, zwanego Kairem Chrześcijańskim. Zobaczymy w nim Kościół Najświętszej Marii Panny (AL Mu’alaga), który wzniesiony na wieżach dawnej fortecy rzymskiej, zwany jest inaczej Wiszącym. Następnie zobaczymy kościół Św. Jerzego. Przejdziemy spacerem w stronę synagogi Ben Ezra, po drodze odwiedzając kościoły Św. Sergiusza i Bachusa, gdzie schroniła się Święta Rodzina.

Kolejnym etapem wycieczki jest Narodowe Muzeum Cywilizacji Egipskiej znajdujące się w dzielnicy Fustat. Składa się ono z eleganckich, niskich budynków zwieńczonych piramidą, rozrzuconych na rozległym terenie. Część znajdującej się w nim kolekcji, m.in. mumie, została przeniesione z Narodowego Muzeum. Było to olbrzymie wydarzenie na skalę światową - orszak 22 mumii faraonów przeszedł godnie przez miasto w „Złotej Paradzie”. Sala Mumii, w której znajdą się szczątki faraonów, została zaprojektowana tak, aby zwiedzający poczuli się jak w prawdziwym grobowcu.

Kolejnym punktem programu jest Muzeum Papirusu, gdzie zapoznamy się w jaki sposób w starożytności obrabiali papirusy.

Następnie pojedziemy do Gizy gdzie zobaczymy Piramidy zaliczane do siedmiu cudów świata: Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa oraz stojacego na straży Sfinksa.

W ciągu dnia, w przerwie zwiedzania przewidziany jest obiad. Powrót do hotelu na nocleg.

 

Dzień 4: CZAS WOLNY

Śniadanie. Czas wolny. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (więcej informacji w biurze). Kolacja w hotelu. Nocleg.

 

Dzień 5: KAIR - WARSZAWA

Transfer na lotnisko w Kairze. Wylot do Polski. Lądowanie na lotnisku Okęcie.

 

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA i GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE. Przewodnik lokalny informuje na bieżąco o kolejności zwiedzania.

Standardowy formularz informacyjny

 

 

Cena zawiera:

- przelot samolotem

- opłaty lotniskowe

- bagaż/os.: 1szt. bagaż podręczny do 8kg + 1 szt. bagaż rejestrowany do 23kg

- transfery autokarem

- 4 noclegi w Kairze w hotelu 4* wg standaryzacji lokalnej (w pokojach 2-osobowych, brak możliwości dostawki/trójki)

- wyżywienie: 3 śniadania, 2 obiady, 1 kolacja

- opiekę pilota/polskojęzycznego przewodnika lokalnego

- ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe

- składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (13 PLN/os)

- składkę do Turystycznego Funduszu Pomocowego (13 PLN/os.)

- podatek VAT

 

 

Cena nie zawiera:

 

- biletów wstępu, zwyczajowych napiwków i opłat związanych z realizacją programu – 130 USD/os.

- wizy egipskiej – 25 USD/os. (płatne na miejscu)

- opieki księdza

- wycieczek fakultatywnych

- napojów do obiadu i kolacji

- napojów i posiłków na pokładzie samolotu

- dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,7% lub 4,05% ceny) lub kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu do RP (4,3% lub 6,45%)

- dopłaty do pokoju jednoosobowego 650PLN (wyłącznie po wcześniejszym potwierdzeniu ze strony biura Patron Travel)

- wydatków osobistych

 

Wycieczki fakultatywne są realizowane przy min 7 osobach a opłaty za nie są uiszczane gotówką w USD. Ich realizacja zależy od warunków pogodowych i zezwoleń władz państwowych (w przypadku anulacji wycieczki fakultatywnej w wymienionych sytuacjach turysta otrzymuje zwrot).

 

Uwaga!  Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą ulegać zmianie. W przypadku konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.

     

Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2010
Franciszkańskie Biuro Turystyczno-Pielgrzymkowe Patron Travel
Projekt i wykonanie StudioDedo.pl
KURSY WALUT
EUR
- 4.69 PLN         USD - 4.37 PLN