Strona głównaO nasOfertaBilety lotniczeUbezpieczeniaDokumentyNasi agenciKontakt
Termin Ilość dni Cena Rezerwacja
06.10.2018
15.10.2018
107950 PLNrezerwacja
wstępna
2019 / PROPOZYCJE PIELGRZYMEK NA 2019!

termin 01.01.2019 - 01.01.2020
366 dni | brak danych | PLN
GRECJA / 8 DNI

termin 17.10.2018 - 24.10.2018
8 dni | samolot | 3490 PLN
HISZPANIA: SANTIAGO DE COMPOSTELA - MOJE CAMINO / 8 DNI

termin 04.10.2018 - 12.10.2018
9 dni | samolot | 4450 PLN

INDIE / 10 DNI
  Termin wyjazdu:06.11.2017

Termin powrotu:15.11.2017

Ilość dni:10

Transport:samolot

Cena:brak miejsc
   

 

1 DZIEŃ     

Zbiórka w Warszawie na lotnisku Okęcie w terminalu odlotów przy stanowisku PATRON TRAVEL. Wylot do Delhi.  

 

2 DZIEŃ: DELHI

Przylot do Delhi we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do hotelu. Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Indii: w Starym Delhi najstarszy i najbardziej zatłoczony rynek Delhi – Chandni Chowk,  a następnie  XVII –wieczny Czerwony Fort ( z zewnątrz), meczet Jama Masjid ( Meczet Piątkowy) - największy w Indiach , Raj Gath – miejsce pamięci  Mahatmy Gandhiego, Qutab Minar – najwyższa minaret Indii (72,5 m). Następnie przejazd do Nowego Delhi: zespół budynków rządowych (parlament i sekretariaty - z zewnątrz), Brama Indii – pomnik poświęcony pamięci 70 tys Hindusów poległych w I wojnie światowej. Nocleg w Delhi.

 

3 DZIEŃ: DELHI – AMBER FORT - JAIPUR

Po śniadaniu dokończenie zwiedzania Delhi : grobowiec Humajuna ( pierwowzór taj Mahal, a następnie  wyjazd do Jaipuru. Po drodze  zwiedzanie fortu Amber – dawnej siedziby maharadżów, gdzie znajdują się m.in. kunsztownie zdobione apartamenty Jai Singla i Man Singla, w tym słynna komnata lustrzana. Wjazd do fortu na słoniach lub samochodami. Nocleg w Jaipur.

 

4 DZIEŃ: JAIPUR

Po śniadaniu zwiedzanie Jaipuru nazywanego „różowym miastem”: Pałac Wiatrów (Hawa Mahal) z piękną fasadą (z zewnątrz), pałac maharadży Jaipuru (muzeum), obserwatorium astronomiczne Jantar Mantar, wizyta w szlifierni kamieni półszlachetnych. Wieczorem pokaz tańców charakterystycznych dla tego rejonu Indii.

Nocleg w Jaipurze.

 

5 DZIEŃ: JAIPUR - FATEHPUR SIKRI -  AGRA

Po śniadaniu wyjazd do  Agry. Po drodze wizyta w Fatehpur Sikri, mieście  będącym przez krótki okres stolicą państwa Mogołów, zbudowanym w XVI wieku przez władcę Akbara. Zwiedzanie meczetu Jama Masjid, grobowca szejka Salima, pałacu Panch Mahal oraz innych pałaców świadczących o potędze imperium Mogołów. Kolacja i nocleg w Agrze.

 

6 DZIEŃ: AGRA

Śniadanie. Po wykwaterowaniu z hotelu zwiedzanie słynnego mauzoleum Taj Mahal, wiecznego pomnika miłości, postawionego w 1630 roku przez Shah Johan ku czci jego zmarłej, ukochanej  małżonki, królowej Mumtaz Maral. Ta perła architektury z białego marmuru, o wspaniałych proporcjach, była budowana przez 20 tysięcy rzemieślników przywiezionych z Persji, Turcji, Francji i Włoch. Następnie zwiedzanie słynnego  Czerwonego  Fortu w Agrze, składającego się z wielu pałaców. Po kolacji  transfer na dworzec kolejowy i przejazd nocnym pociągiem do Varanasi (wagony sypialne)

 

7 DZIEŃ: VARANASI

Przyjazd pociągu do Varanasi - duchowego serca hinduistycznych Indii, jednego z najstarszych miast świata ( założone  w XII w p.n.e.), celu  pielgrzymek z różnych zakątkowa kraju i świata (planowany przyjazd o godz. 10:30). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Lunch. Wycieczka do Sarnath oddalonego o 10 km od Varanasi – mityczne miejsce, gdzie Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie i „obrócił koło prawa”. Wydarzenie to zapoczątkowało rozwój buddyzmu. Wieczorem udział w pudży – rytualnym nabożeństwie, odbywającym się na brzegach Gangesu. Nocleg w Varanasi.

 

8 DZIEŃ: VARANASI - KALKUTA

O wschodzie słońca rejs łodziami po rzece Ganges, obserwacja  rytualnych kąpieli oraz obrzędów odbywających się na schodach  prowadzących do rzeki ( ghaty). Jest to jedno z najbardziej fascynujących  doświadczeń z podróży po Indiach. Wizyta w świątyniach Zlotej Durgi i Tulsi Manas. Powrót do hotelu na śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie muzeum archeologicznego z bogatym zbiorem rzeżb i malowideł ukazujących Buddę, stupa Dharmarajatika oraz kolumna Ashoki  z czterema heraldycznymi lwami - strażnikami, które dzisiaj są godłem Indii. Wizyta w manufakturze tkanin z jedwabiu, tzw. brokatów z Varanasi. Przejazd na lotnisko i przelot do Kalkuty. Przylot do Kalkuty. Przejazd na kolację i nocleg do hotelu.

 

9 DZIEŃ: KALKUTA

Wizyta w ośrodku misyjnym Matki  Teresy oraz Domu Misjonarzy Miłosierdzia. Panoramiczny objazd miasta. Po kolacji  przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

 

10 DZIEŃ

Przylot do Polski.

 

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA I GODZINY LOTÓW MOGA ULEC ZMIANIE.

 

 

Standardowy formularz informacyjny

 

 

Cena zawiera:

przelot na trasie Warszawa – Delhi, Kalkuta – Delhi – Warszawa (przez jeden z azjatyckich portów lotniczych)

przelot wewnętrzny Varanasi – Kalkuta

transfery busem/autokarem

przejazd pociągiem nocnym na trasie Agra – Varanasi

zakwaterowanie w hotelach turystycznych 3* (pokoje 2-osobowe)

śniadania i obiadokolacje

opiekę pilota

opiekę księdza

lokalnych przewodników

wizę do Indii

ubezpieczenie KL, NNW i chorówb przewlekłych

składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (13PLN/os.)

podatek VAT

 

Cena nie zawiera:

biletów wstępu i innych opłat związanych z realizacją programu - ok. 100USD/os. (płatne na miejscu)

zwyczajowych napiwków - ok. 40USD/os. (płatne na miejscu)

napojów do posiłków

dodatkowych posiłków nieobjętych programem

wycieczek fakultatywnych

dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% ceny)

dopłaty do pokoju jednoosobowego (900PLN)

wydatków osobistych

 

Na około 45dni przed wylotem należy przekazać biuru Patron Travel paszport ważny co najmniej 1 rok od powrotu z pielgrzymki, 1 kolorowe zdjęcie en face i oraz wypełniony wniosek wizowy (otrzymany wcześniej od biura).

 

     

Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2010
Franciszkańskie Biuro Turystyczno-Pielgrzymkowe Patron Travel
Projekt i wykonanie StudioDedo.pl
KURSY WALUT
EUR
- 4.33 PLN         USD - 3.72 PLN